dobra kuchnia polska

0
dobra kuchnia polska

Jeśli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są niezmiernie obfite oraz często zawierają niemało mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz warte paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej lokalnej kuchni?

W najwyższym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

restaurants in Main Market

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej także odkryć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, nieraz egzotycznych dań.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.