Krakow Restaurant

0
Krakow Restaurant

Smaczna włoska kuchnia
Chcesz dobrze zjeść? Wśród licznych opcji, które proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, połączeń oraz duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne potrawy włoskie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie da się dodać do makaronu. jedzenie Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść każdego dnia.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, focaccia, minestrone oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mascarpone i pecorino.
Zobacz film